22
Mart

PAYET ELBİSE

Benim güzel, cici, sevgili payet elbisem. Bu yazımızın konusu hem başlıktan hem de girişinden anlaşılacağı üzere payet elbise.

Bu elbisenin kumaşını bir ay önce Nişantaşı’ndan almıştım. Son derece zarif ipek gibi bir payet kumaş, ayrıca payetlerinin yönlerini ile oynayıp ışık oyunları yapabiliyorsunuz. Aynı payet kumaşın başka bir rengini Nişantaşı’ndaki kumaş toptancılarından birinin vitrininde görüp içeriye daldım. Vitrindekinin aynısından yoktu fakat benim aldığım bu payetten vardı. Aklım her ne kadar vitrindeki gümüş renginde ayrıyetten kalsa da bunada bayıldım. Mağaza sahibine yalvara yakara bir elbiselik kumaş alabildim. Bir de altın rengi kış sezonunda Zara’da olan bir kumaş daha vardı. Sağolsun kırmayıp ondan da verdiler. Ama aklım alamadığım diğer nefis kumaşlarda ve vitrini süsleyen nefis gümüş payette kaldı. En kısa zamanda tekrardan gidip yalvararak o kumaştan en azından bir şortluk almaya çalışacağım.

Alınma hikayesi bu şekilde olan payet kumaş 15 gün önce katıldığım bir düğün için dikilerek fotoğraflarda göreceğiniz halini aldı. Kalıp olarak Burda Mart 2012 sayısında verilen bir modeli kullandım fakat daraltmam gerekti. Basit bir modeli olduğundan dikişi de kolay oldu. Ben elbisemi çok severek giydim ve en kısa zamanda yine giymek istiyorum.

Elbise: dikiyorum.com
Çanta: no name ( uzun süre önce pazardan almıştım)
Ayakkabı: Dodo Shoes

Paylas

7 thoughts on “PAYET ELBİSE

  1. Bence sırta bir dekolte vermeliydin.Gizemli bir dekolte fena olmazdı bu çok kapalı olmuş yakıştıramadım!:))

  2. payetli bir elbise daraltılabilir mi? internetten aldım çok beğendim omuz ve göğüs kısımları bol kalça iyi oldu. mezuniyetime giymek istiyorum. eğer olmazsa iade etmeliyim:(

    • Elbisenin payet olması daraltılmasına engel değil önemli olam modeli. İade etmeden önce bir terziye gösterin bence

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>